İzmir Dudak Renklendirme Nedir?

Dudak rengi yaş ilerledikçe  renk pigmentini kaybetmeye başlar ve rengi solar.Yüz ifadesini de etkileyen dudak rengi, son dönemlerde dudak gençleştirme olarak da bilinen dudak renklendirme işlemiyle yüze uyumlu hale getirilmektedir.
 
Dudakların daha belirgin, parlak ve dolgun görünmesini sağlayan dudak renklendirme; dudak kontürü ve dudağın tamamı olmak üzere 2 farklı şekilde yapılmaktadır. 
 

Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj tekniği kullanılarak yapılan dudak renklendirme işlemi uzmanımız tarafından, tedavi uygulanacak kişinin dudak biçimi ve yüz şeklinin analiz edilmesi ve uygulanacak yöntemin belirlenmesiyle başlar.
 
İnce dudaklı kişiler genellikle kalıcı dudak kontürü yöntemini tercih etmektedir. Bu yöntem dudak içi rengine uygun renkte yalnızca dudak çevresine uygulanmaktadır. Dudaklarının daha parlak ve dolgun görünmesini isteyenler, dudak içi renklendirme yöntemini tercih etmektedir. Dudak içi renklendirmede dudakların çevre hattı dışına çıkmadan renklendirme yapılmaktadır. Bu işlemde tedavi uygulanan kişi istediği rengi seçebilir. Uygulanan bir diğer yöntem ise tam dudak renklendirme işlemidir. Bu yöntemde dudak çevresi ve dudak içine uygulanan kalıcı dudak renklendirme işlemi sayesinde dudaklar renklendirilir. Bu sayede daha büyük, parlak ve genç dudaklara sahip olunmaktadır.
 
Uygulanacak yöntem belirlendikten sonra dudak renklendirme uzmanımız doğal dudak rengini belirlemektedir. Uygulama tipine göre tedavinin uygulanacağı kişi, yüzüne yakışan farklı renkler arasından da tercih yapılabilir. Uzmanımızla ile birlikte doğal dudak rengi mi yoksa yüzüne gittiğini düşündüğü farklı bir rengi mi tercih edileceğine karar verilmelidir.
 
Dudak renklendirme renkleri belirlendikten sonra işleme başlanmaktadır. Önce dudak bölgesi anestezik kremlerle uyuşturulmaktadır. Bu sayede işlem esnasında acı duyulmayacaktır. Sonrasında ise doğal pigmentli boyalar ve iğnelerle, dudak yapısına ve şekline göre cildin 0.3-0.5 milimetre altına enjekte edilecektir. Dudak renklendirmek için tüm kalıcı makyaj yöntemlerinde kullanıldığı gibi özel iğneler kullanılmaktadır. Dudak renklendirme uygulaması genellikle 2 saatte tamamlanmaktadır ancak uygulama yapılan kişinin işleme verdiği reaksiyona göre bu süre uzayabilir veya kısabilir.
 

Dudak renklendirme sonrası ne yapılır?

Dudak renklendirme uygulaması yapıldıktan sonra ilk gün sıvı alımında dikkat edilmeli çok sıcak ve soğuk içeceklerden kaçınılmalıdır.Hayatınız da bir kez bile uçuk çıkardıysanız uçuk hapı alınmalıdır.dudaklar ilk 2 gün yeni bir dudak nemlendiricisi ile nemli tutulmalıdır.ve 2 hafta sonra rötuş gerekmektedir