1. Etki: Temel Mekanizma

Radyofrekans, su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Çünkü Radyo frekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Uygulama sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar.Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.

 

2. Etki:

Yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar.

 

3. Etki:

Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir.Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir.Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır.

 

Sonuç:

Yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, selülitlerin yok olması, toparlanma, sarkıkların giderilmesi, kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.

 

Kimlere uygulanamaz?

Tedavi edilmeyen ya da edilemeyen hastalıklar (Parkinson, ms, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb.), hamilelik, kalp pili olanlar ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulanamaz.

 

Uygulamadan nasıl sonuçlar beklemeliyiz?

Doğal olarak uygulama sonraki etkiler, her türlü uygulamada olduğu gibi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Uygulamadan hemen sonraki süreçte deride hafif bir kızarma ve gerginleşme gözlenmektedir. Bu etki ise çok hızlı bir şekilde yok olmaktadır ve günlük faaliyetlere çok rahat bir şekilde devam edilebilmektedir.

 

Günlük hayata etkisi nedir?

Sadece uygulama sırasında sıcaklık hissedilir. Günlük hayatı etkilemez.

 

Radyofrekans ile yapılabilecek işlemler :

• Cilt Sıkılaştırma ve Toparlama

• Selülit oluşumu engelleme

• Kan Dolaşımını Hızlandırır

• Cilt Esnekliği artar